4Scooters
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
4Scooters


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

probleme Malaguti Phantom F12R

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1probleme Malaguti Phantom F12R Empty probleme Malaguti Phantom F12R Mier Iun 17, 2009 7:04 am

groovycheat



Am ceva probleme cu scuterul meu. Îl am de anul trecut, e produs tot anul trecut și îmi face un zgomot la cutie când măresc turația. De-asemenea, nu vrea neam să treaca de 53, deși nu e limitat în vreun fel. I-am schimbat rolele de 8 cu unele de 6,5 și tot degeaba. Motorul nu se duce mai mult de 7500 rpm, maximum. Și, dacă știe cineva, unde pot găsi o curea bună, de kevlar, de preferat, că aia veche s-a întins și bate în capac. Problema supărătoare și stringentă ar fi zgomotul, celelalte sunt adiacente.

2probleme Malaguti Phantom F12R Empty Re: probleme Malaguti Phantom F12R Mier Iun 17, 2009 11:09 am

Admin-razvan01

Admin-razvan01
Admin

Salut,

In primul rand bine ai venit, intr-un fel imi pare rau ca ai venit printre noi cu o problema.


In legatura cu zgomotul...nu stiu ce sa zic...ai incercat pe la mecanici? poate proveni din mai multe cauze...role, arcuri, curea (poate pui un filmulet asa ne-am da seama mai repede)
In legatura cu cureaua de kevlar...Daca esti din Bucuresti gasesti la Scuter Centre 113 RON Malossi...Daca nu esti di Bucuresti
Click AICI si poate faci o comanda.

bafta si astept filmuletul

https://4scooters.forumgratuit.ro

3probleme Malaguti Phantom F12R Empty parțial Mier Iun 17, 2009 10:29 pm

groovycheat



Am fost la un mecanic și ca primă cauză a depistat cureaua, care era prea largă. Pesemne s-a lărgit, nu prea știu cum, dar asta e. Acum am să fac comandă la Scuter Centre pentru că sunt din Galați. Sper ca în două, trei zile să-mi vină aceea din kevlar. Și pe urmă să văd ce mai e de făcut la el. Cu riscul de a mă repeta, nu-mi place deloc cum merge. Mai săpăm, mai săpăm.
Mulțumesc pentru solicitudine și promptitudine.

4probleme Malaguti Phantom F12R Empty Re: probleme Malaguti Phantom F12R Mier Iun 17, 2009 10:43 pm

Admin-razvan01

Admin-razvan01
Admin

E normal sa se largeasca...mai ales daca a fost prima curea...(cea cu care s-a facut rodajul)
Schimba cureaua si spune-ne dupa cum se comporta.

Bafta si asfalt uscat!!!

https://4scooters.forumgratuit.ro

5probleme Malaguti Phantom F12R Empty Re: probleme Malaguti Phantom F12R Lun Aug 24, 2009 1:13 pm

Ciprian

Ciprian

sliderele tale au gaura in ele?
da o verificare si vezi etansitatea sliderelor de la variator si bucsa ...
CIUS!

6probleme Malaguti Phantom F12R Empty Re: probleme Malaguti Phantom F12R Mar Dec 08, 2009 6:57 pm

Dj.Phantom



Foarte probabil sa fie si de la role sau, cum a patit un prieten de al meu, chestia aceea care este pe post de limitator in variator este scoasa si atunci are variatorul un pic de joc Arrow

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum