4Scooters
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
4Scooters


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Chinezaria mea "putin" modificata

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Chinezaria mea "putin" modificata Empty Chinezaria mea "putin" modificata Lun Aug 29, 2011 10:07 pm

fuzzytrick



Asa cum am vazut si inainte as vrea sa imi prezint si eu scuterul , este un Rich Motors Mascot , din 2008 cumparat de nou . Sa va prezint un mic istoric . De cum l-am achizitionat l-am dus acasa si l-am desfacut bucata cu bucata lasand doar cadrul gol si montandul eu personal , si am descoperit spre uimirea mea ca lipseau in jur de 25 de suruburi . Cu timpul am tot modificat la el cam tot ce se putea de la kit , role , muzicuta , carburator , toba , variator , curea pana la carene . Voi posta niste poze imediat cu rezultatul obtinut in anul actual. As vrea sa mai mentionez ca scuterul prindea 80 de km/h de atunci de cand l-am luat cum a spus si funky dar ceea ce nu stie funky este ca kitul motorului este mai mare de 50 cc cred ca e in jur de 70 cc pentru ca e mai mare decat cel de 50 si mai mic decat cel de 80 si asta ar fi motivul pentru care prinde viteza aceasta , eu cu toate modificarile de rigoare am putut sa ii dau maxim 95 dar dupa am simtit ca numai poate scuterul (senzatia aceea precum ca mai are putin si se farama carenele si tot) si nu am vrut sa imi risc viata doar ca sa arat cat se duce si am ramas cu atat si sincer sa va zic orice alt scuter mi-as fi luat Aprilia,Honda,Peugeot sau orice alta firma nu cred ca ar fi fost asa bine si le recomand la toti sa isi ia chinezarii dar totusi acum depinde si de norocul fiecaruia Smile
Cica nu pot poza imagini timp de 7 zile deci o sa revin cu ele


Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum